baner MB
Ta strona używa ciasteczek. Dalsze jej przeglądanie oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie.Rozumiem


Paweł Bizoń

Schola „MŁODE BARANKI” działa przy parafii pw. świętego Leonarda w Turbi od zimy 2010 roku.

Przed powstaniem Baranków, w parafii była grupka dzieci, które chodziły na oazę i śpiewały. Ksiądz Grzegorz poprosił mnie, o poprowadzenie scholi w kościele. Upłynęło trochę czasu zanim się zgodziłem. Wraz z żoną Anną zaczęliśmy przygodę z Scholą w Parafii Turbia.

Na początku działalności scholi grałem na gitarze, a żona prowadziła chór. Z odrobiną mojej pomocy kilka dziewczyn zaczęło naukę gry na gitarze. Później doszedł mój szwagier Dawid grający na Jembie i Kuba który uczył się grać na tym instrumencie. Schola rozwijała się nam wokalnie i instrumentalnie.

Z czasem wyłoniły się nowe talenty muzyczne. Dzisiaj po około 3 latach oprócz mnie na gitarze grają Ola i czasami Marta, na Jembie Kuba i Paweł który gra też na perkusji, Grzegorz który zaczął grę na basie, no i oczywiście moja żona Anna na wiolonczeli. Dzieci chodzi około 50 osób raz mniej raz więcej, od I klasy podstawówki do III gimnazjum.

Gramy oprawę mszy św. w Turbi o godzinie 9:00, co drugą niedzielę. W roku 2012 graliśmy koncert i oprawę mszy św. w Kielcach w Parafii Kapucynów. W roku 2013 zagraliśmy parę koncertów na terenie naszej gminy Zaleszany: w Zbydniowie, Turbi i Obojni. Zbieraliśmy w ten sposób pieniądze na wyjazd do Murzasichle "Wczasy z Bogiem".

W 2014 roku graliśmy też koncerty w okolicznych miejscowościach: Obojna, Turbia, Zbydniów czy Zaleszany. Organizowaliśmy także piknik w OSP Turbia dla dzieci, aby w ten sposób zebrać pieniądze na wyjazd na wakacje. Od wakacji 2014 r. naszym opiekunem był Ks. Jan Łyko, który pojechał z nami na "Wakacje z Bogiem" na Mazury do. Pod koniec roku graliśmy dwa koncerty kolęd to jest 20 i 21 grudnia na opłatku w Turbi i Zaleszanch. Zagrał z nami także Maciek Strusiński na Klawiszu. Mieliśmy także swój opłatek w OSP Obojna, oczywiście z kolędowaniem, podobnie jak w poprzednim roku 2013.

W 2017 roku Zmieniła się osoba która prowadziła chór, na miejsce Anny Bizoń przyszła Joanna Góra. Zmienił się także opiekun duchowy scholi w 2018 roku. Obecnie jest nim ks. Adam Stachowicz, redaktor gazety Niedziela. Graliśmy na pikniku rodzinnym w 2017 roku. Co roku wyjeżdżamy na zimowisko lub wakacje. Ostatnio byliśmy w Korbielowie na feriach w 2018 roku, a także na wakacjach na spływie kajakowym rzeką Tanew. Co roku mamy także opłatek z koncertem kolęd.

Osoby które grały kiedyś w SMB:
Perkusja, jemba, przeszkadzajki - Paweł Bednarz, Krzysztof Cygan.
Klawisze - Maciej Strusiński, Piotr Żak
Gitara akustyczna - Aleksandra Latawiec.
Gitara akustyczna - Marta Żak.
Jemba - Jakub Lasinskik.

Aktualni opiekunowie scholi Młode Baranki:
Paweł Bizoń i Joanna Góra

Aktualny skład muzyczny scholi Młode Baranki:
Prowadzi chór - Joanna Góra.
Gitara prowadząca solowa - Paweł Bizoń.
Gitara prowadząca - Jakub Klimek.
Gitara basowa - Grzegorz Cygan.
Skrzypce - Kinga Zając.